Інтернет магазин хендмейд товарів та подарунків ручної роботи

Майстриня паперу та різця Мод Уайт

19/07/2016

Мод Уайт  ‒ художник-різьбяр по паперу (Cut Paper Artist). Спочатку ця фраза дивує і в уяві асоціюється з колажем. Але варто лише поглянути на роботи майстрині, і всі питання відпадають самі собою. Незвичайна Мод Уайт (Maude White) вирізає з білих аркушів найтонше мереживо, створюючи не просто образи, а цілі історії.

Мод розповідає, що походить із родини оповідачів різноманітних історій. Дівчину з юних років вабили ілюстрації Максфілда Перріша (Maxfield Parrish), а пізніше вона відкрила для себе техніку вирізання з паперу.

Також Мод відчуває себе більше ремісником, аніж художником, і вважає, що ремесло і мистецтво йдуть рука в руку. Робота з папером дозволяє їй робити одночасно дві, здавалося б, несумісні речі: розслаблятися і, в той же час, контролювати себе, зосередившись на аркуші. Завдяки цьому поєднанню Уайт створює чуттєві і дуже складні твори.

Опрацьовуючи паперове мереживо, художниці доводиться бути дуже уважною:

«Однією з особливостей різьблення по папері є акуратність кожного розрізу. Коли працюєш ножем, немає можливості нічого стерти, це не живопис, неможливо щось виправити. Я повинна бути впевнена в кожному розрізі, перш аніж мій ніж торкнеться паперу. Дуже часто це приносить задоволення і розширює мої можливості, але іноді це може призвести до стресу. Крім того, іноді я помічаю, що в кінцевому результаті мого різьблення немає нічого спільного з тим, що я собі уявляла. Мені завжди доводиться вчитися і перевчатися».

Творчество_Maude-White

Рослини стали для дівчини однією з основних тем в роботі. Вона з упевненістю знавця створює з білих ліній найтонші прожилки і крапочки на пелюстках квітів. Ніжні іриси та лілії розкривають свої бутони назустріч глядачеві, ледве не випускаючи аромат.

Створює вона також портрети і фантастичні композиції, головними героїнями яких зазвичай бувають дівчата. Так, однією з найвідоміших її робіт є дівчина, яка грає на скрипці. Прямо з-під її пальців замість мелодії злітають пружні водяні струмені. Інший витвір майстрині оповідає про зустрічі юної леді і дракона.

Найчастіше Мод Уайт працює з білим папером, граючи з тонкими паперовими лініями і тінями, що відкинуті ними. Але, наприклад, в серії «Слони можуть пам’ятати» (Elephants can remember) кілька творів було вирізано з чорного паперу, а низка робіт, присвячена птахам, була створена з карти штату Юта.

Мод Уайт – плідний художник. І у неї досить багато робіт, яким вона придумує незвичайні назви. Наприклад, «Пташка, якою я була» (Birds I’ve Been), в якій вона порівнює птахів і жінок, або «Вода широка» (The water is wide) – за мотивами старовинної англійської пісні, до якої відносить свої найрізноманітніші роботи.

Сайт художниці, до речі, називається «Мистецтво хороброї Паперової Птахи». Будь-які його сторінки: галерея робіт або біографія – наповнені особливим відчуттям. Кожне фото і слово передають яскраве, нестримне бажання автора – нести любов і доброту на крилах свого самовідданого паперового мистецтва.

Закрити пошук