Інтернет магазин хендмейд товарів та подарунків ручної роботи

Картини із цвяхів Маркуса Левіна

24/10/2016

Твори британського художника і скульптора Маркуса Левіна (Marcus Levine) відносять до нового художнього напрямку, який називається Nail sculpture. Річ у тім, що робочі інструменти художника це не фарби, а молоток і тисячі цвяхів.

Здалеку роботу Левіна легко прийняти за малюнок, але якщо підійти ближче, то можна побачити безліч маленьких цвяшків, з яких складається полотно.

Основою роботи художника є дерев’яна панель. У цей «мольберт» Маркус вбиває свої цвяхи на різній відстані і на певну довжину. Завдяки такій технології  зображення здається об’ємним. Кількість цвяхів для однієї картини може бути різним: від 15 до 52 тисяч, а час виготовлення варіюється від трьох днів до двох місяців.

 

Ключовим у творчості художника є зміна освітлення картини. Залежно від того, як лягла тінь і від напрямку світла, витвір сприймається глядачем по–різному.

«Зі світанку й до заходу тіні, що падають на скульптури, змінюють контрасти, впливають на них. Маніпулюючи джерелом штучного світла, можна зробити скульптури світлими, схожими на легкий ескіз олівцем або ж такими темними, як малюнок вугіллям», — зазначає автор.

До свого незвичайного захоплення Маркус був графічним дизайнером на телебаченні. Левін зізнається, що починаючи  картину, він не робить попередніх розміток, а покладається виключно на око. Ідея створення картин із цвяхів прийшла до художника в 2005 році. У своїх перших роботах майстер представляв неживі предмети, але незабаром його зацікавило тіло людини. Зараз Маркус здебільшого зображує оголені фігури.

«Взаємодія між твердими, незграбними цвяхами і м’якими вигинами людського тіла просто приголомшлива!», — захоплюється художник.

Скульптура_Marcus-Levin_Mother-Child

Ціна картини залежить від її масштабу. Чим більше Маркус витратив цвяхів, тим вища вартість твору. Наприклад, для картини матері з дитиною майстер використав 26 600 цвяхів і виставив її на продаж за 39750 $.

Кілька років тому твори Маркуса Левіна експонувалися в знаменитій лондонській галереї Gallery 27. Втім, роботи можна побачити не тільки в залах художніх виставок. У Лістері, рідному місті художника, є парк, посеред якого виставлена одна з його картин. На її виготовлення пішло близько двадцяти восьми тисяч цвяхів.

Скульптура_Marcus-Levin_Hung-Out-to-Dry.-Lister-Park-Bradford

Ім’я Маркуса Левіна відоме в багатьох країнах, і з кожним роком його роботи привертають до себе все більше уваги. Незважаючи на популярність, художник постійно вдосконалюється, намагаючись кожну наступну картину зробити складнішою, цікавішою, незабутньою.

Закрити пошук