Інтернет магазин хендмейд товарів та подарунків ручної роботи

Ефект метеликів Девіда Крекова

16/08/2016

Творчість американського художника Девіда Крекова (David Kracov) завжди була пов’язана з дітьми (важко знайти дитину, яка не впізнає його діснеєвських персонажів). Сам же Девід ніколи не був байдужий до їхнього болю. Скульптор є творцем серії робіт з промовистою назвою «Мистецтво, що рятує» (Lifesaving Art). Ця колекція не лише подарувала естетичну насолоду світу, а й допомогла зберегти тисячі дитячих життів. За різнобарвною невагомістю скульптур Креков приховав найтрагічніші події людства.

 

Біографія

Девід народився в Бостоні (США) у 1968 році. Досить рано він зумів досягти перших значних результатів. Його роботи виставлялися в Бостонському музеї образотворчих мистецтв, коли їх автору ледь виповнилося дванадцять. А закінчивши Школу дизайну в Род-Айленді, художник захопився анімацією. У світ кіноіндустрії Девіда привів випадок. У 1987 році він потрапив в автомобільну аварію, зламавши обидві ноги. Перебуваючи в лікарні, хлопець почав створювати невеликі казкові фігурки з полімерної глини. Пізніше з газети він дізнався, що кіностудії потрібен скульптор.

Роблячи персонажів для компанії «Дісней», Девід брав участь у масштабних голівудських постановках, працював над створенням таких мультфільмів, як «Король Лев», «Принцеса Лебідь» і багатьох інших. Довгі роки аніматор співпрацював зі студією Warner Bros (раніше Warner Brothers Production). До речі, Девід Креков – єдиний скульптор, який має патент на виготовлення мініатюрних фігурок героїв мультфільмів Уолта Діснея.

Мультиплікація дала можливість Девіду якомога ближче підібратися до «світу дітей» і ніби підготувала його до створення Lifesaving Art. Його роботи не тільки привертають увагу до трагічної загибелі дітей у світових катастрофах, а й надають допомогу постраждалим.

Завдяки Lifesaving Art, Креков зібрав для організації «Діти Чорнобиля» суму, достатню, щоб врятувати дві тисячі шістсот дітей. Ключовою роботою  колекції є скульптура «Книга Життя».

 

Скульптури Девіда Крекова

Одна з перших скульптур цієї серії була створена для Музею Голокосту, який знаходиться у Флориді.  Даний витвір –  це зображення з полімерної глини  тасманійського диявола , який відкриває дах товарного вагона і випускає з нього сотню метеликів. З тих пір метелики, які уособлюють чистоту й невагомість дитячої душі, стали присутніми практично у всіх роботах майстра. Твір привернув до себе ще більшу увагу, коли Девід виготовив його металеву копію в натуральну величину, – і 5000 різнокольорових метеликів розлетілися на кілька метрів над рівнем реалістичного вагона.

Настінну металеву скульптуру Reflections Креков створив в пам’ять про загиблих людей у хмарочосах Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку. На ній рій метеликів, що піднявся над містом, утворює силуети веж, котрі колись стояли на цьому місці . Здається, ця жива хмара ось-ось розлетиться на безліч маленьких крилатих істот.

Але не всі роботи Крекова оповиті серпанком трагедії. Наприклад, до 125-річчя компанії Coca-Cola, він взяв участь у проекті «Відкрите щастя», виготовивши для нього вручну 700 метеликів. Вони доповнили картини художника й ілюстратора Нормана Роквелла.

Досягнувши чималих результатів у майстерності, Девід видав кілька книг. Одна з них була перекладена на російську мову під простою і лаконічною назвою «Ліпимо з полімерної глини».

Роботи Крекова неодноразово експонувалися в художніх галереях Нью-Йорка. А скульптури й маленькі фігурки анімаційних героїв купують люди по всьому світу, зокрема Стівен Спілберг, Вупі Голдберг, Дональд Трамп і багато інших.

Закрити пошук